Potřebujeme skladníky a to rychle!

Clients Manager:

Kateřina Dvořáková

FB Marketing Expert:

Jaroslav Ostruszka

Marketing Business Consultant:

Michal Mikulášek

Pozice:

Skladník

Amazon

Amazon je jeden z největších internetových obchodů současnosti a po celém světě provozuje přes 175 distribučních center. U nás bylo v roce 2013 prvně otevřeno jeho centrum vráceného zboží a o dva roky později vedle něj vyrostlo první české distribuční centrum Amazonu.Momentálně u nás Amazon zaměstnává asi 5 000 pracovníků, z nichž jsou více než 3 000 stálých a přibližně 2 000 sezonních. Zaměstnanci dojíždí za prací do obce Dobrovíz nacházející se v okrese Praha-západ. Jinde na území České republiky se zatím pracoviště e-shopu nenacházejí.

Amazon požadoval nabrat skladníky do jejich závodu v Dobrovízi a podpořit jejich bannerové kampaně jak na Facebooku, tak i na Skliku a Adwords.

Začátky naší spolupráce

Spolupráci jsme si vybrali, protože jsme viděli potenciál ve vylepšení výsledků jejich marketingových kampaní. Na základě zkušeností z desítek kampaní, které jsme v minulosti spouštěli jsme usoudili, že by se výsledky kampaně mohly zlepšit až o 40 % a snížit tak cenu za akvizici nových skladníku.

Výhodou bylo, že Amazon má pro skladníky poměrně zajímavé benefity, díky kterým se tato pozice dělala atraktivnější než kdekoliv jinde. O jaké benefity šlo?

👉 Plat až 31 000 Kč
👉 Nástupní bonus až 6700 Kč
👉 Práce pouze 4 dny v týdnu
👉 Tříchodový oběd za 25 Kč

Proto jsme vytvořili grafiky, které právě tyto benefity zvýrazňují, protože na facebooku je banner / vizuál na zaujetí pozornosti nejdůležitější element. V kombinaci s benefity, které jsme vložili do bannerů se nám povedlo akvizovat nové kontakty na potenciální skladníky již za 40 Kč.

Vytvoření unikátních reklam

Hlavní benefity a současně motivační prvky jsme zapracovali i do unikátních grafických návrhů reklam, které byly využity pro komunikaci na sociálních sítích.

Výsledky v prvních týdnech a za celou kampaň

Reklamní text, který byl použit na Facebooku

Nabíráme nové skladníky do mezinárodní společnosti, která svým zaměstnancům nabízí až 31 000 Kč měsíčně a vstupní bonus až 6700 Kč.

Pokud hledáš práci a chceš mít v dnešní náročné době jistotu, že získáš pravidelný příjem včetně benefitů, které na dané pozici nenabídne žádná jiná firma, tak dávej pozor.

Co získáš?

👉 Plat až 31 000 Kč

👉 Nástupní bonus až 6700 Kč

👉 Práce pouze 4 dny v týdnu

👉 Tříchodový oběd za 25 Kč

👉 Dopravu do práce úplně ZDARMA našimi autobusy

Jaká je náplň práce ve společnosti, která svým zaměstnancům nabízí nejpřátelštější prostředí v České republice?

✅ manipulace se zásilkami (práce se skenerem, balení, zadávání do systému, přesuny)

✅ čisté, klidné a klimatizované prostředí, kde k práci příjemně hraje rádio

✅ přátelský přístup a super kolektiv

✅ zapomeň na nějaké uniformy, pracuje se ve vlastním pohodlném oblečení

Pokud s sebou zároveň přivedeš kolegu, tak tě odměníme bonusem ve výši 10 000 Kč.

Bohužel nebereme každého. Zbývá nám posledních 10 pozic, na které obsadíme jen ty, kteří jsou manuálně schopní.

Co je třeba udělat?

  1. Klikni na obrázek a vyplň náš dotazník
  2. Pokud Tě vybereme, tak budeš pozván/a na videopohovor
  3. Začneš pracovat již za několik dní

Na co ještě čekáš? Klikni na obrázek, vyplň náš formulář a zjistíme, zda jsi vhodný kandidát!

Reklama byla napsaná velmi stručně a k věci, jelikož slouží pouze k zaujmutí pozornosti na sociálních sítích. Lidé byli následně přesměrováni na landing page, kde se doplnily informace o pozici a následně se lidé proklikli na dotazník, kde vyplnili svoje kontaktní údaje.

Jaké výsledky kampaň měla?

Z 914 doručených kontaktů se na webinář dostavilo a projevilo zájem o spolupráci celkem 120 kontaktů. Z tohoto množství se na zdravotní prohlídku dostavilo celkem 43 lidí, z čehož nastoupila většina těchto kontaktů.

Jak spolupráce probíhala a jaké byly největší překážky?

Amazon je jedna z největších světových firem, která v Česku provozuje jeden ze skladů pro střední Evropu. Navzdory pověsti nabízí Amazon nadstandardní podmínky v porovnání s ostatními firmami. Bohužel ani Amazon se nevyhnul kritice, která jde ze strany některých zaměstnanců, kteří si stěžují na nepříznivé podmínky práce. Proto, navzdory kritice, vznikla Facebooková skupina Amazon PRG2 Dobrovíz, která sjednocovala lidi s různými názory na pracovní podmínky Amazonu. Navzdory vyzývavému PR jsme byli schopni doručit stovky kontaktů na lidi, kteří projevili zájem o práci v Amazonu a úspěšně nabrali nové zaměstnance přes agenturu Randstadt.

Výhoda spolupráce byla ta, že Amazon neměl větší nároky na agenturní zaměstnance. Část našich klientů má vysoké výsady na výběr zaměstnanců, kdežto Amazon požadoval hlavně beztrestnost a uzpůsobilý zdravotní stav. Před nástupem museli všichni lidé projít zdravotní prohlídkou, aby se ujistil, že je zaměstnanec zdravotně způsobilý.

Spolupráce probíhala skrze agenturu Randstadt, která Amazonu “propůjčovala” zaměstnance. I přes poměrně vyzývavou situaci a pověst pracovních agentur se nám povedlo doručit velmi zajímavé výsledky.

Tip:

Jasně a dopředu definujte nároky na zaměstnance

Výhoda spolupráce byla ta, že Amazon neměl větší nároky na agenturní zaměstnance. Část našich klientů má vysoké výsady na výběr zaměstnanců, kdežto Amazon požadoval hlavně beztrestnost a uzpůsobilý zdravotní stav. Před nástupem museli všichni lidé projít zdravotní prohlídkou.

Zajímavosti projektu

Cena leadu se pohybovala na úrovni 40 Kč. Tato částka patří mezi ty nejnižší, se kterými jsme pracovali.
Spolupráce probíhala skrze agenturu Randstadt, která Amazonu “propůjčovala” zaměstnance. I přes poměrně vyzývavou situaci a pověst pracovních agentur se nám povedlo doručit velmi zajímavé výsledky.
Amazon je jedna z největších světových firem, která v Česku provozuje jeden ze skladů pro střední Evropu. Navzdory pověsti nabízí Amazon nadstandardní podmínky v porovnání s ostatními firmami. Bohužel ani Amazon se nevyhnul kritice, která kazila společnosti jméno.

Výsledky naší práce

0
Cena za lead
0
Cena za nástup
0
Počet nástupů
0
Dosah reklamy

Hledaná pozice

Skladník

Délka spolupráce

3 měsíce

Komentář obchodníka

Spolupráce s Amazonem vznikla přes jejího dodavatele, agentury práce Randstat, který potřeboval pomoci vykrýt hlavní sezónu, tedy závěr roku 2019. Agentura Randstat spolupracuje například i se společností Manpower, která jim pomáhá naplnit velkou potřebu skladníků především v sezóně. Potenciál spolupráce byl obrovský, pro Amazon jsme také našli 13 lidí, kteří prošli zdravotní prohlídkou a měli nastoupit. Bohužel Amazon pak ze dne na den oznámil, že mají plné kapacity a tyto lidi nepřijmou. Tím skončila i naše spolupráce.

Case Studies

Mohlo by Vás také zajímat

Kvalitní lidé aktivně nehledají práci. To však neznamená, že jsou spokojení. Naše kampaň je umí zaujmout a doručit k vám na pohovor.

Pojďme zjistit, zdali je metoda
Prodator pro Vás ta pravá.

Nejprve nám řekněte pár základních informací
a my se Vám ozveme do 2 pracovních dnů.

Řekněte nám o sobě více a my se s Vámi do 24 hodin spojíme

Rezervuj si

krátkou 30 min. analýzu s Marketing Business Managerem.