Rychlý call: +420 775 150 283

Má smysl být a inzerovat na TikToku?

Jiří Křelina

Jiří Křelina

155

TikTok asi nemusím dlouze představovat. Co ovšem chci zasdílet, je pár faktických informací

👉 TikTok je jedinou platformou, kde ještě stále funguje organický dosah

👉 Před půl rokem strávil uživatel na TikToku v průměru 80 minut času denně. Poslední data ukazují, že průměrný čas vzrostl na 90 minut

👉 TikTok je největším konkurentem Youtube a Netflixu

👉 Je zde bezmála 2 miliony českých uživatelů 18+

👉 Nárůst je o 11 % uživatelů oproti Q3 2022

👉 Stále je tu více dívek než kluků

👉 Většina uživatelů je ve věku 18 – 24

👉 Gen Z bude do tří let nejsilnější kupní sílou a predikuje se, že bude zodpovědná až za 45 % nákupů luxusního oblečení. 

Jak to tedy vypadá převedeno do dat?

TIP:

TikTok má naprosto unikátní algoritmus, který umožní, aby i video na profilu s jedním sledujícím získalo miliony shlédnutí. TikTok vyhodnocuje videa podle toho, jak dlouho na ně lidé koukají a jestli s nimi interagují. Na základě těchto parametrů pak video ukazuje dalším a dalším uživatelům. Může se snadno stát, že úplně první video naprosto neznámého nového uživatele zde získá i 5 milionů zhlédnutí. Jediné, co je poměrně důležité pro úspěch na TikToku, je konzistence.

Ideální míra publikování je jedno video denně.🎥 To zajistí opravdu rychlý růst sledujících. Ani to ale není podmínkou, počet sledujících roste i s nižší mírou publikovaného obsahu. Díky unikátnímu algoritmu je možné se vyšplhat na desítky až stovky tisíc sledujících. 

Oproti Instagramu zde může být firma nebo influencer mnohem autentičtější. Zveřejňuje se zde content především z domova. Zároveň uživatelé TikToku vyhledávájí spíše otevřenost a opravdovost a tedy i osobnosti, které se nebojí bavit i o svých neúspěších a pádech. TikTokeři chtějí najít komunitu, ve které lidé prožívají stejné problémy a společně se o nich mohou bavit.

Ovšem je vhodné zde hledat nové zaměstnance

Rozhodně!

Nicméně je zásadní hledat spíše mladší talenty, kteří spadají do kategorie 18 – 24 let. Spousta společnosti také využívá tuto sociální síť pro rozvoj Employer branding. Chcete zkusit sílu TikToku a najít nové zaměstnance?

Rádi Vám pomůžeme!

Sdílejte článek se svými přáteli

Nahlédněte do podsvětí
marketingového bizáru

A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.

Pokud se Vám článek líbil, mohlo by Vás také zajímat

Rezervuj si

krátkou 30 min. analýzu s Marketing Business Managerem.

Výběr našich Case Studies

Neuvěřitelných 511 zájemců o řidiče kamionu za 1. měsíc

Astronomických 17 nástupů operátorů výroby za 3 měsíce spolupráce

Chcete být, jako první, informováni o nových případových studiích z Vašeho oboru?

Kontaktní formulář

Prosíme o vyplnění krátkého formuláře. Po odeslání vás budeme kontaktovat v co nejbližší době.
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.

Chci získat informace o nových případových studiích.

A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.

*Více oborů lze vybrat pomocí Ctrl + Kliknutí