Neuvěřitelných 511 zájemců o řidiče kamionu za 1. měsíc

Clients Manager:

Kateřina Dvořáková

FB Marketing Expert:

Jiří Křelina

Marketing Business Consultant:

Danilo Medenica

Pozice:

Řidič kamionu

Tohle je Hödlmayr

Úspěšný, mezinárodní, rodinný podnik, který dodává automobilovou logistiku. Na trhu je již od roku 1954 a má pobočky v 16 zemích.

V Česku chybí kolem 5 000 řidičů kamionů. Nedostatek začíná být podle sdružení autodopravců Česmad i dopravních firem vážným problémem. Začíná totiž způsobovat zpoždění dodávek výrobků i surovin. Po úvodním hovoru s Hödlmayr jsme zjistili, že celkový podstav společnosti je 20 řidičů. Z pracovních portálů se někdo občas hlásí, ale množství i kvalita jsou špatné. A hlavně, že je tento podstav trápí dlouhodobě.
Úkol tak byl jasný, najít nové řidiče pro přepravu jak v ČR, tak po Evropě.

Začátky naší spolupráce

Jednalo se o jednu z prvních kampaní na řidiče. Zde jsme konkrétně obsazovali řidiče kamionu pro ČR nebo Evropu.

Při psaní reklamy jsme samozřejmě vycházeli z klíčových benefitů. Atraktivní plat až 85 000 Kč čistého (a to vše oficiálně a na HPP), možnost výběru tras, možnost být odkudkoli z ČR, nové a moderní kamiony a atraktivní klienti.

Ano, řidiči kamionů nejsou možná nejoblíbenější na silnicích. Každý si totiž představí tu kolonu, která dennodenně brzdí dopravu. Proto jsme se zaměřili na konkrétní práci a jaké jsou její výhody (především oproti konkurenci). Řidiči kamionů Hödlmayr převáží nová auta známých automobilek jako je Audi, BMW, Volkswagen a další. Nečeká je tedy žádná špinavá práce. Mají k dispozici dispečink, větší a pohodlnější kabiny a samozřejmě i možnost poznat nová místa během pauzy.

Výhod jsme našli mnohem více.

Vytvoření unikátních reklam

Hlavní benefity a současně motivační prvky jsme zapracovali i do unikátních grafických návrhů reklam, které byly využity pro komunikaci na sociálních sítích.

Výsledky v prvních týdnech a za celou kampaň

Kampaň se stala velkým hitem. Jen v první den se přihlásilo 22 kvalifikovaných řidičů. Za první týden jsme získali 187 kvalifikovaných leadů. Cena kontaktu tak vycházela na neuvěřitelných 19 Kč. Každý samozřejmě musel mít řidičský průkaz C+E a čistý rejstřík trestů.

Konkrétní text reklamy byl:

Dostávej až 3 500 Euro (přes 85 000 Kč) měsíčně čistého a dělej práci, kterou Ti budou přátelé závidět!

Jsme firma Hödlmayr. Na trhu jsme od roku 1954 a specializujeme se na přepravu nových vozidel pro automobilky po celé Evropě.

Právě nyní hledáme nové řidiče pro naše moderní, bezpečné a pohodlné kamiony.

Co u nás získáš?

Nadstandardní výplatu až 3 500 Euro měsíčně, což je přes 85 000,- Kč měsíčně čistého.

Řídíš pouze nové, moderní a pohodlné kamiony.

Můžeš si vybrat, jestli chceš jezdit jen po České republice, anebo chceš i jezdit po celé Evropě.

Možnost během pauzy vidět ta nejkrásnější města Evropy.

Česky mluvící dispečink, který je dostupný kdykoli budeš potřebovat.

Možnost posadit se do nejnovějších automobilů známých značek jako Audi, BMW, Volkswagen a mnoho dalších.

Zázemí stabilní firmy s přátelskou, rodinnou atmosférou.

Co musíš splňovat?

Mít řidičský průkaz C+E.

Mít čistý trestní rejstřík.

Pokud toto splňuješ, máš jedinečnou šanci se k nám přidat, protože nabíráme jen omezený počet nových řidičů. Klikni na obrázek a dostaneš se na rychlý dotazník (zabere jen 3 minuty), který vyplníš a my se Ti co nevidět ozveme!

Tak neváhej a klikni na obrázek.

 

I díky tomuto úspěchu jsme spustili další kampaně pro klienty Weindel Logistik Service ČR a H. A. S.. Tyto nábory měly také skvělý výkon. Obsazování řidičů nám zkrátka jde na jedničku.

Tip:

Už jste si spočítali, kolik Vás měsíčně stojí to, když Vám chybí konkrétní zaměstnanec?

Pokud stojí zaparkovaný nevyužitý kamion venku, stojí to měsíčně firmu 50 000 – 100 000 Kč za leasing. Pokud jich venku stojí 10, protože nemáte dostatek řidičů, můžete se dostat do velmi nepříjemné situace.

Zajímavosti projektu

Aktuálně připravujeme automatizaci, která vytvoří automatické odmítnutí zájemce SMSkou, čímž snížíme nároky na HR.
Domluvili jsme spolupráci i na další země skupiny jako třeba Slovensko nebo Bulharsko.
Vedle skvělých výsledků placené inzerce pomohlo výkonu i organické šíření reklamy. Zájemci sdíleli přes svůj soukromý profil reklamu mezi své přátele i do různých skupin. Jen za první měsíc byla reklama sdílena 112krát.

Výsledky naší práce

0
Cena za lead
0
Cena za nástup
0
Počet nástupů
0
Dosah reklamy

Hledaná pozice

Řidič kamionu

Délka spolupráce

1 měsíc

Komentář obchodníka

První komunikace mezi společností Hödlmayr a námi vznikl na základě našich aktivit, přímého oslovení emailovým dotazem, zda se i jich týká situace s nedostatkem uchazečů na otevřené pozice. 

Email s dotazem byl zaslán 5. září, než se dostal do správných rukou v jejich společnosti, trvalo to cca 14 dní a 21.září se ozvala zpět Zuzana Fabiánová s dotazem, jakým způsobem bychom jim mohli pomoci s nedostatkem uchazečů na pozice Řidiče mezinárodní kamionové dopravy.

Následovalo domluvení schůzky s generálním ředitelem, Liborem Šadkem, kterého celkově naše metoda zaujala především díky k postavení smlouvy a spolupráce, kdy klientovi garantujeme výsledek a pokud ho nedoručíme v rámci zkušebního měsíce, pak nemusí nic více platit. Během následujících 3 dnů jsme podepsali smlouvu na 1+6 měsíců a pustili se do práce s přípravou.

12. října byla spuštěna historicky první náborová kampaň na řidiče mezinárodní kamionové dopravy metodou Prodator a už po prvním dni bylo jasno, že to byla trefa do černého. 

Spokojenost Libora Šadka byla na takové úrovni, že po týdnu běžící kampaně už jsme domlouvali schůzku s 5 dalšími generálními řediteli Hödlmayr v Evropě včetně Johannese Hödlmayra.

To vše jen díky tzv. cold emailu s rychlým dotazem, zda mají problém s náborem. Kdybychom tento email neodeslali, pravděpodobně ještě dnes o nás neví a stále mají problém.

Case Studies

Mohlo by Vás také zajímat

Kvalitní lidé aktivně nehledají práci. To však neznamená, že jsou spokojení. Naše kampaň je umí zaujmout a doručit k vám na pohovor.

Pojďme zjistit, zdali je metoda
Prodator pro Vás ta pravá.

Nejprve nám řekněte pár základních informací
a my se Vám ozveme do 24 hodin.

Řekněte nám o sobě více a my se s Vámi do 24 hodin spojíme

Rezervuj si

krátkou 30 min. analýzu s Marketing Business Managerem.